Jak pozyskiwać opinie od klientów z wykorzystaniem aplikacji TrustMate?

trustmate blog
Spis treści

Pozytywny wizerunek firmy w sieci jest niezwykle ważny i warto zwrócić na niego szczególną uwagę podczas prowadzenia działań marketingowych. Jednym z najistotniejszych elementów wpływających na postrzeganie Twojej firmy przez odbiorców są opinie klientów. Właśnie dlatego warto dbać o ich pozyskiwanie i utrzymywanie na najwyższym poziomie. Dowiedz się jak dzięki TrustMate szybko zdobywać rekomendacje i wyświetlać je bezpośrednio w Twoim sklepie internetowym! 

Dlaczego opinie klientów w sieci są istotne? 

Komentarze dotyczące firmy pozwalają budować jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Przychylne rekomendacje zwiększają szansę na to, że odbiorcy nabiorą zaufania do Twojej firmy i oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Weryfikacja opinii stanowi obecnie jeden z podstawowych elementów procesu zakupowego. Dla licznego grona użytkowników to już niemal codzienność – zawsze przed złożeniem zamówienia online, wyjściem do restauracji czy rezerwacją pokoju w hotelu, analizują recenzje dostępne w Internecie i na ich podstawie podejmują ostateczną decyzję. Właśnie dlatego dbanie o pozytywny wizerunek firmy w sieci jest niezbędnym elementem skutecznych działań marketingowych. Warto zachęcać klientów do dzielenia się pozytywnymi opiniami i starać się zdobywać ich jak najwięcej. Bardziej szczegółowo opisaliśmy tę kwestię w tekście: Opinie w Internecie. Dlaczego warto dbać o pozytywny wizerunek firmy w sieci?

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych miejsc, w których można kolekcjonować recenzje od zadowolonych konsumentów, są m.in. wizytówka Google Moja Firma oraz Facebook. To bardzo przydatne kanały i na pewno należy z nich korzystać, ale może warto zrobić coś, aby użytkownik nie musiał opuszczać Twojej strony, żeby zapoznać się z opiniami na jej temat? Mamy świetną wiadomość – to możliwe, a do tego bardzo proste!

Co to jest TrustMate, jakie możliwości oferuje i ile kosztuje?

TrustMate to aplikacja, dzięki której możesz w bardzo łatwy sposób pozyskiwać opinie od klientów i prezentować je bezpośrednio w swoim sklepie internetowym. Takie rozwiązanie pozwala budować wiarygodność firmy w oczach użytkowników, którzy (co bardzo ważne) w poszukiwaniu recenzji nie muszą opuszczać Twojej strony. 

Zastanawiasz się, w jaki sposób TrustMate pozyskuje opinie od klientów? Zaraz po zrealizowaniu transakcji, wysyła do konsumenta wiadomość e-mail z prośbą o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat zakupu. Wchodząc w zaproszenie, klient automatycznie zostaje przekierowany do formularza tworzenia opinii, w którym może skorzystać z systemu inteligentnych podpowiedzi, działających na zasadzie „wskaż i kliknij”. Wystarczy, że użytkownik wybierze kilka z sugerowanych fraz, a zostaną one ubrane w pełne zwroty, tworząc kilkuzdaniową wypowiedź. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kupującym szybkie tworzenie długich, rozbudowanych oraz wartościowych komentarzy. Co ważne, taki content jest niemal nieoceniony w procesie pozycjonowania. Wpływa bowiem na osiągane rezultaty i pomaga w walce o topowe pozycje

Aplikacja umożliwia napisanie recenzji na temat firmy, ale również poszczególnych artykułów z jej oferty. Dzięki temu klient, przebywając na karcie konkretnego produktu, widzi opinie innych użytkowników na jego temat i może utwierdzić się w słuszności swojego wyboru. 

Za sprawą aplikacji TrustMate strony pojawiające się w naturalnych wyszukiwania wyróżniają się na tle innych, dzięki charakterystycznym gwiazdkom z opiniami produktów, co dodatkowo zachęca do odwiedzenia strony. Co więcej, recenzje zebrane w sklepie internetowym można zaprezentować na firmowym Facebooku w specjalnie przygotowanej zakładce. 

Narzędzie umożliwia integrację z wieloma najpopularniejszymi platformami takimi jak m.in.: Facebook, PrestaShop, Shoper czy Magento. Instalacja aplikacji nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Po założeniu konta otrzymasz gotowe wtyczki wraz z instrukcją ich wdrożenia. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut. 

TrustMate występuje w kilku wariantach cenowych, choć można z niego skorzystać nawet bezpłatnie. Poniżej znajdziesz listę dostępnych pakietów: 

  1. Free – opcja bezpłatna, umożliwiająca wysyłkę 20 zaproszeń. 
  2. Business 100 – pakiet w cenie 18 zł, umożliwia wysyłkę 100 zaproszeń. 
  3. Business 500 – wariant w cenie 60 zł, umożliwia wysyłkę 500 zaproszeń. 
  4. Business 1000 – opcja w promocyjnej cenie 60 zł (tak, jak w przypadku pakietu Business 500), umożliwia wysyłkę 1000 zaproszeń.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować czas w zdobywanie komentarzy od klientów? Nasza odpowiedź jest krótka i zdecydowana: absolutnie tak! Wizerunek firmy w sieci ma obecnie decydujący wpływ na poziom sprzedaży i ogólny rozwój biznesu. Dzięki aplikacji TrustMate szybko i wygodnie pozyskasz rekomendacje od kupujących, które będą widoczne bezpośrednio w sklepie internetowym. Pozwoli to na zwiększenie zaufania do Twojej marki, jednocześnie wpływając pozytywnie na proces pozycjonowania

Zuzanna Trychoń

Zuzanna Trychoń

Key Account Manager w Adboosters. Od ponad 8 lat zajmuje się zarówno obsługą klienta, jak i tworzeniem treści związanych z marketingiem internetowym. Dba o budowanie relacji z klientami i koordynuje prowadzenie projektów, jednocześnie przekazując wiedzę na temat pozycjonowania.

Zostaw komentarz.

Bezpłatny audyt SEO + konsultacja

Nie czekaj, zacznij działać.