Jak pozyskiwać opinie od klientów z wykorzystaniem aplikacji TrustMate?

trustmate blog
Spis treści

Pozytywny wizerunek firmy w sieci jest niezwykle ważny i warto zwrócić na niego szczególną uwagę podczas prowadzenia działań marketingowych. Jednym z najistotniejszych elementów wpływających na postrzeganie Twojej firmy przez odbiorców są opinie klientów. Właśnie dlatego warto dbać o ich pozyskiwanie i utrzymywanie na najwyższym poziomie. Dowiedz się jak dzięki TrustMate szybko zdobywać rekomendacje i wyświetlać je bezpośrednio w Twoim sklepie internetowym! 

Dlaczego opinie klientów w sieci są istotne? 

Komentarze dotyczące firmy pozwalają budować jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Przychylne rekomendacje zwiększają szansę na to, że odbiorcy nabiorą zaufania do Twojej firmy i oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Weryfikacja opinii stanowi obecnie jeden z podstawowych elementów procesu zakupowego. Dla licznego grona użytkowników to już niemal codzienność – zawsze przed złożeniem zamówienia online, wyjściem do restauracji czy rezerwacją pokoju w hotelu, analizują recenzje dostępne w Internecie i na ich podstawie podejmują ostateczną decyzję. Właśnie dlatego dbanie o pozytywny wizerunek firmy w sieci jest niezbędnym elementem skutecznych działań marketingowych. Warto zachęcać klientów do dzielenia się pozytywnymi opiniami i starać się zdobywać ich jak najwięcej. Bardziej szczegółowo opisaliśmy tę kwestię w tekście: Opinie w Internecie. Dlaczego warto dbać o pozytywny wizerunek firmy w sieci?

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych miejsc, w których można kolekcjonować recenzje od zadowolonych konsumentów, są m.in. wizytówka Google Moja Firma oraz Facebook. To bardzo przydatne kanały i na pewno należy z nich korzystać, ale może warto zrobić coś, aby użytkownik nie musiał opuszczać Twojej strony, żeby zapoznać się z opiniami na jej temat? Mamy świetną wiadomość – to możliwe, a do tego bardzo proste!

Co to jest TrustMate, jakie możliwości oferuje i ile kosztuje?

TrustMate to aplikacja, dzięki której możesz w bardzo łatwy sposób pozyskiwać opinie od klientów i prezentować je bezpośrednio w swoim sklepie internetowym. Takie rozwiązanie pozwala budować wiarygodność firmy w oczach użytkowników, którzy (co bardzo ważne) w poszukiwaniu recenzji nie muszą opuszczać Twojej strony. 

Zastanawiasz się, w jaki sposób TrustMate pozyskuje opinie od klientów? Zaraz po zrealizowaniu transakcji, wysyła do konsumenta wiadomość e-mail z prośbą o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat zakupu. Wchodząc w zaproszenie, klient automatycznie zostaje przekierowany do formularza tworzenia opinii, w którym może skorzystać z systemu inteligentnych podpowiedzi, działających na zasadzie „wskaż i kliknij”. Wystarczy, że użytkownik wybierze kilka z sugerowanych fraz, a zostaną one ubrane w pełne zwroty, tworząc kilkuzdaniową wypowiedź. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kupującym szybkie tworzenie długich, rozbudowanych oraz wartościowych komentarzy. Co ważne, taki content jest niemal nieoceniony w procesie pozycjonowania. Wpływa bowiem na osiągane rezultaty i pomaga w walce o topowe pozycje

Aplikacja umożliwia napisanie recenzji na temat firmy, ale również poszczególnych artykułów z jej oferty. Dzięki temu klient, przebywając na karcie konkretnego produktu, widzi opinie innych użytkowników na jego temat i może utwierdzić się w słuszności swojego wyboru. 

Za sprawą aplikacji TrustMate strony pojawiające się w naturalnych wyszukiwania wyróżniają się na tle innych, dzięki charakterystycznym gwiazdkom z opiniami produktów, co dodatkowo zachęca do odwiedzenia strony. Co więcej, recenzje zebrane w sklepie internetowym można zaprezentować na firmowym Facebooku w specjalnie przygotowanej zakładce. 

Narzędzie umożliwia integrację z wieloma najpopularniejszymi platformami takimi jak m.in.: Facebook, PrestaShop, Shoper czy Magento. Instalacja aplikacji nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Po założeniu konta otrzymasz gotowe wtyczki wraz z instrukcją ich wdrożenia. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut. 

TrustMate występuje w kilku wariantach cenowych, choć można z niego skorzystać nawet bezpłatnie. Poniżej znajdziesz listę dostępnych pakietów: 

  1. Free – opcja bezpłatna, umożliwiająca wysyłkę 20 zaproszeń. 
  2. Business 100 – pakiet w cenie 18 zł, umożliwia wysyłkę 100 zaproszeń. 
  3. Business 500 – wariant w cenie 60 zł, umożliwia wysyłkę 500 zaproszeń. 
  4. Business 1000 – opcja w promocyjnej cenie 60 zł (tak, jak w przypadku pakietu Business 500), umożliwia wysyłkę 1000 zaproszeń.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować czas w zdobywanie komentarzy od klientów? Nasza odpowiedź jest krótka i zdecydowana: absolutnie tak! Wizerunek firmy w sieci ma obecnie decydujący wpływ na poziom sprzedaży i ogólny rozwój biznesu. Dzięki aplikacji TrustMate szybko i wygodnie pozyskasz rekomendacje od kupujących, które będą widoczne bezpośrednio w sklepie internetowym. Pozwoli to na zwiększenie zaufania do Twojej marki, jednocześnie wpływając pozytywnie na proces pozycjonowania

Redakcja Adboosters

Redakcja Adboosters

Dzielimy się wiedzą. Sprawdź najnowsze wpisy napisane przez naszą redakcję na naszym blogu. Piszemy o marketingu internetowym z naciskiem na SEO.

Zostaw komentarz.

Bezpłatny audyt SEO + konsultacja

Nie czekaj, zacznij działać.