Pozycjonowanie sklepu z Adboosters.
Jesteśmy młodą agencją SEO, która powstała, ponieważ uważamy, że wiele rzeczy można zrobić lepiej. Pozycjonowanie stron internetowych, to proces, który zmienia się każdego dnia, a my rozwijamy się wraz z nim. Naszym celem nie jest zostać największą agencją SEO w Polsce, nie myślimy o tym, by mieć jak największy zespół i jak największą liczbę klientów – zależy nam na jakości, chcemy być najlepszą firmą SEO w Polsce, z usługą na najwyższym poziomie z najbardziej zadowolonymi klientami. Wasze zadowolenie tworzy przyszłość naszej firmy.
Mamy na koncie wiele skutecznych kampanii SEO zarówno dla sklepów internetowych jak i stron lokalnych czy ogólnopolskich. Pracujemy/pracowaliśmy w najróżniejszych branżach, od tematów medycznych, przez kosmetyki i odzież, nieruchomości, aż po techniczne i technologiczne jak urządzenia spawalnicze, GSM, wózki widłowe czy usługi obróbki metali.
Podczas spotkania czy konsultacji chętnie przedstawiamy konkretne działania, które wykonaliśmy i rezultaty, które dzięki temu zostały osiągnięte. Zapraszamy do umówienia się na spotkanie online lub w naszym biurze w Bydgoszczy.
Jak to działa?
1. Wypełnij Formularz
Wypełnij formularz kontaktowy, podaj w nim adres swojej strony lub sklepu jeżeli jest już dostępny, a także numer telefonu lub e-mail.
2. Analiza strony/sklepu
Drugi krok należy do nas. Przeanalizujemy Twoją stronę lub sklep, a następnie skontaktujemy się w celu umówienia rozmowy na temat pozycjonowania.
3. Bezpłatna konsultacja
Odbędziemy bezpłatną konsultację, podczas której dowiesz się, jakie są możliwości oraz jakie działania należy wykonać, by poprawić pozycję strony/sklepu i ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwarek.
Pozycjonowanie sklepów internetowych.
Pozycjonowanie sklepu internetowego ma na celu zwiększenie ruchu w sklepie z bezpłatnych wyników wyszukiwarki (najczęściej Google) na określone frazy – czyli z miejsca, w którym według badań większość użytkowników internetu rozpoczyna poszukiwanie produktu, a także ścieżkę zakupową. Przy dobrze dobranych frazach, a także dobrze przygotowanym sklepie internetowym, taki ruch powinien również przełożyć się na zwiększenie liczby zamówień.
Pozycjonowanie sklepów oraz stron internetowych to nasza główna usługa, w tym nasz zespół jest wyspecjalizowany. W ramach naszej pracy dbamy o każdy aspekt, który może mieć wpływ na to, czy Google zdecyduje się na wyświetlenie danego sklepu internetowego w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i na jakich pozycjach.
Każdy sklep ma inne potrzeby. Niektóre dopiero stawiają pierwsze kroki i potrzebują działań w praktycznie każdym obszarze, inne mają za sobą już wiele lat doświadczeń i potrzeba im konkretnej diagnozy problemów i precyzyjnego planu poprawy. Dlatego najlepiej zacząć od prostej rozmowy na temat tego, czy pozycjonowanie sklepu internetowego jest w Twoim przypadku potrzebne i w jakim zakresie. Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej konsultacji.
Napisz do nas
Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?
Pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce ma doprowadzić do wyświetlania sklepu na wysokich pozycjach po wpisaniu przez użytkownika fraz – zwrotów związanych z ofertą sklepu. Dlaczego warto pojawić się na pierwszych pozycjach?
Z badań wynika, że już 73% internautów deklaruje, że kupuje przez internet, 89% z nich rozpoczyna proces zakupowy od wyszukiwarki internetowej, a 93% użytkowników, kiedy wybiera wyszukiwarkę, stawia na Google. Klientów można zdobywać przez generowanie potrzeby lub docieranie do osób, które już tę potrzebę mają i wiedzą czego chcą. Pozycjonowanie sklepów internetowych, to proces, którego efektem ma być dotarcie do tej grupy osób, które już poszukują produktów dostępnych w naszej ofercie.
- Pozycjonowanie prowadzi do lepszej widoczności w Google.
- Pozycjonowanie prowadzi do większego ruchu w sklepie.
- Pozycjonowanie prowadzi do większej sprzedaży.
Pozycjonowanie sklepów internetowych jest jedną z najpopularniejszych dróg do zwiększenia ruchu w sklepie i ostatecznie sprzedaży. W związku z tym, że wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom klienta, to źródło ruchu, przy dobrze zrobionym sklepie, charakteryzuje się dobrą konwersją.
Z czego składa się pozycjonowanie sklepu internetowego?
Analiza i Plan
Proces pozycjonowania rozpoczynamy od ustalenia celów klienta oraz analizy potencjału strony/sklepu, trudności branży i stron konkurentów.
Audyt SEO
Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie szczegółowego audytu SEO, który wskaże obszary wymagające poprawy w sklepie internetowym.
Optymalizacja techniczna
Jednym z elementów naszej pracy jest optymalizacja techniczna strony/sklepu, tak aby spełniała wymogi wyszukiwarek - przede wszysktkim Google.
Tworzenie treści
W ramach naszych działań rozwijamy serwis pod kątem treści, które się tam znajdują. Mamy doświadczenie w tworzeniu teksów nawet w trudnych, technicznych branżach.
Link Bulding
Odnośniki prowadzące do strony/sklepu wpływają na renomę i zaufanie w oczach wyszukiwarek. W ramach współpracy dbamy o to, by regularnie pojawiały się wartosciowe linki do serwisu.
Optymalizacja sprzedaży
Pracujemy nad tym, by ruch w sklepie przełożył się na większą liczbę zamówień. Doradzamy, a także poprawiamy elementy na stronie niewpływające bezpośrednio na SEO, ale działające na konwersję.
Przygotowując się do pozycjonowania sklepu internetowego lub do rozmowy ze specjalistą SEO czy Agencją SEO, która miałaby się tym zająć, warto wykonać określone czynności.
Zabierając się do tematu pozycjonowania, należy dobrze przeanalizować ofertę sklepu oraz to do kogo jest skierowana. Zazwyczaj chcemy trafić do osób, które mają konkretną potrzebę, mniej lub bardziej szczegółowo określoną. Musimy w pewnym sensie postawić się na ich miejscu i określić, w jaki sposób będą starali się do tego dotrzeć. Na tej podstawie możemy określić listę fraz, słów kluczowych, na które chcemy pozycjonować sklep internetowy. Oczywiście szczegółowa analiza i lista fraz będzie już efektem pracy specjalisty SEO, natomiast dobrze jest przekazać mu na początku jak najwięcej informacji i szczegółów, by dzięki odpowiednim narzędziom mógł stworzyć najlepszą listę słów kluczowych do pozycjonowania. Przydatna przy planowaniu zwrotów może być również lista kilku największych konkurentów z branży.
Jeżeli sklep ma bogatą i szeroką ofertę, dobrą praktyką jest określenie priorytetów i np. stworzenie listy działów/kategorii produktów w kolejności od najważniejszych z perspektywy promowania i sprzedaży.
- Przeanalizuj swoją ofertę i grupę docelową
- Przygotuj krótką listę konkurentów
- Ustal priorytety w promowaniu i sprzedaży
Pozycjonowanie sklepu internetowego - Od czego zacząć?
Pozycjonowanie sklepu internetowego - najczęściej zadawane pytania
Na koszt potrzebny do pozycjonowania sklepu wpływa wiele czynników, w tym m.in. trudność branży, jakość sklepów konkurencji, aktualny stan sklepu itd. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji wraz z audytem SEO sklepu, po której rozwiejemy wszelkie wątpliwości i określimy zalecane budżety dla konkretnego sklepu internetowego.
W wielu przypadkach pozycjonowanie sklepu internetowego to stały proces, który się nie kończy – szczególnie w przypadku sklepów z większym asortymentem i dużą konkurencją.
Okres, w którym pojawią się pierwsze efekty, zależy od obecnego stanu sklepu oraz od trudności fraz, konkurencyjności. Decydując się na pozycjonowanie sklepu internetowego, warto pamiętać, że to proces i długofalowa inwestycja. W niektórych branżach zadowalające efekty można osiągnąć już po kilku tygodniach, w innych potrzeba wiele miesięcy.
Optymalizacja techniczna sklepu pod wymogi wyszukiwarki (przede wszystkim Google), to wykonanie zbioru czynności mających poprawić funkcjonowanie sklepu. W zakres tych działań zaliczamy: szybkość wczytywania strony (w tym parametry Core Web Vitals), działanie sklepu na urządzeniach mobilnych, poprawne wdrożenie rozszerzonych danych strukturalnych, meta danych itd. Podsumowując, optymalizacja to wprowadzenie poprawnie wszystkich technicznych aspektów, które ułatwią użytkownikom korzystanie z serwisu a robotom Google poprawne czytanie i zbieranie danych.
Tak. Czasem niektórzy klienci posiadają własnych copywriterów lub chcą pisać treści samodzielnie według przesłanych przez nas wytycznych, natomiast w większości przypadków treści do sklepów internetowych naszych klientów są tworzone przez nas.
Niekoniecznie. To zależy od tego czy mamy np. wystarczający budżet, by konkurować z innymi lub czy wystarczająco bogatą ofertę. Pozycjonowanie sklepu może także nie sprawdzić się w sytuacji, gdy nasz produkt jest nieznany i dopiero staramy się wygenerować potrzebę u ludzi i pokazać im, że coś takiego istnieje.
Jeżeli masz wątpliwości, czy pozycjonowanie będzie dobre dla Ciebie, to skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji, na której omówimy to na Twoim przykładzie.
Tak. W praktycznie każdym przypadku pozycjonowanie jest możliwe, natomiast czasem jest trochę łatwiejsze lub trudniejsze. W zależności od platformy mierzymy się czasem z innymi problemami i potrzebami, ostatecznie jednak w zdecydowanej większości przypadków pozycjonowanie sklepu jest możliwe i ma sens.
Nie ma ograniczenia co do liczby słów kluczowych, które można pozycjonować. Warto jednak wykonać dokładną analizę i ustalić priorytetowe kategorie, produkty i związane z nimi słowa kluczowe. Dla każdej frazy trzeba wykonać określoną pracę, im jest ich więcej, tym więcej działań trzeba wykonać. Dlatego decydując się na większą liczbę fraz warto zaplanować na to odpowiednio większy budżet.
Tak. Rozumiemy, ze priorytety w biznesie, oferta itd. mogą się zmieniać. Warto jednak nie zmieniać ich zbyt często. Pozycjonowanie to proces, który zajmuje trochę czasu i zbyt częsta zmiana słów kluczowych może to znacznie zaburzyć i utrudnić osiągniecie oczekiwanych efektów.
Nie. Standardowo podpisujemy z klientami umowę na czas nieokreślony. Konkretne warunki współpracy chętnie przedstawimy podczas spotkania lub bezpłatnej konsultacji.
Po każdym miesiącu zakończonej pracy przesyłamy szczegółowy raport, który zawiera m.in. informacje o ruchu w ostatnim miesiącu, o aktualnej i historycznej widoczności w wyszukiwarce Google, a także listę działań, które wykonaliśmy, linków, które pozyskaliśmy i tekstów, które napisaliśmy.
Wpisy związane ze sklepami internetowymi na naszym blogu.
CMP Partner Program – porównanie najlepszych rozwiązań [TOP 8]
Zastanawiasz się, jaki CMP Partner Program będzie dobry w Twoim przypadku? Stworzyliśmy kompleksowe porównanie najlepszych rozwiązań i wyciągnęliśmy średnią ocen na podstawie łatwości wdrożenia, bogactwa funkcji, prostoty integracji, wsparcia językowego oraz obsługi klienta. Jesteś ciekawy wyników? Przeczytaj ten artykuł! Partnerzy CMP – który program jest najlepszy? Kluczowe informacje! Jaki CMP
Dlaczego pozycjonowanie stron jest działaniem cyklicznym?
Czy spotkałeś się kiedyś z propozycją jednorazowej optymalizacji strony internetowej? Usługi, która rzekomo miała przynieść doskonałe rezultaty raz na zawsze, a przynajmniej na bardzo długi czas? W tym artykule przeczytasz, dlaczego taką ofertę zazwyczaj należy włożyć między bajki. Nasz zespół postanowił zebrać najważniejsze argumenty przemawiające za tym, że pozycjonowanie to
Consent mode – restrykcje dla reklamodawców produktów Google
Google wprowadza nowe restrykcje dla reklamodawców wykorzystujących ekosystem Google Ads oraz pozostałe produkty Google Marketing Platform. Aby móc personalizować reklamy, musisz respektować zasady w zakresie zgody użytkownika z UE, które ograniczają funkcje pomiarowe i dotyczą witryn, aplikacji oraz przesyłania informacji. W zależności od tego, na co użytkownik wyrazi zgodę, zbierane
Pozycjonowanie sklepu internetowego - Na czym polega?
Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces, który składa się z wielu elementów. Celem jest dostosowanie sklepu do możliwie jak największej liczby wymogów wyszukiwarki oraz parametrów, na które zwraca uwagę Google. A są ich setki.
Cały proces pozycjonowania sklepu internetowego rozpoczyna się od dogłębnej analizy samego sklepu i sklepów konkurencyjnych, od szczegółowego audytu SEO. Ten etap ma doprowadzić do określenia konkretnych zakresów do poprawy i rozwoju oraz stworzenia strategii pozycjonowania serwisu.
Zakres działań wykonywanych na stronie jest bardzo szeroki – skuteczne pozycjonowanie obejmuje tworzenie wartościowych treści, przez szczegółową optymalizację techniczną sklepu po link building i pracę nad renomą sklepu.
W tym temacie może zainteresować Cię nasz artykuł: Od czego zależy pozycja w Google?
Platformy sklepowe, które pozycjonujemy.
W zależności od tego, na jakiej platformie jest sklep, możliwości optymalizacyjne są większe lub mniejsze, a samo przygotowanie sklepu na starcie jest lepsze lub gorsze. W ostatnich latach wiele platform poprawiło przygotowanie swoich sklepów pod kątem wymogów wyszukiwarki Google, szczególnie platformy typu SaaS zrobiły w wielu przypadkach spory krok w przód, umożliwiając użytkownikom większą ingerencję w kod i budowę sklepu. Nadal jednak warto znać atuty i wady danych systemów by lepiej i szybciej dokonać najbardziej kluczowych optymalizacji.
Wśród naszych obecnych klientów, a także projektów, którymi mieliśmy okazję zajmować się wcześniej, znalazło się wiele systemów, tych najbardziej popularnych jak i nieoczywistych lub dedykowanych. Tak naprawdę nie ma systemu, który daje sklep w 100% przygotowany pod SEO i spełniający wszystkie wymagania. Dotyczy to także sklepów dedykowanych czy przygotowanych przez agencje interaktywne, które bardzo często skupiają się mocniej na wyglądzie i funkcjonalności dla użytkownika niż wymogach wyszukiwarki.
Nie ma platform, których nie pozycjonujemy. W każdym przypadku, niezależnie od systemu, znajdą się aspekty do poprawy. Mamy doświadczenie w sklepach, gdzie wszystkie działania i zmiany można dokonać tylko przez zmiany w kodzie, lub gdzie dostęp jest bardzo ograniczony i pozostaje szczegółowa i jasno opisane lista prac do wykonania, którą realizuje zespół obsługujący platformę. Jeżeli nie wiesz, czy Twój sklep wymaga poprawy lub optymalizacji, wypełnij formularz i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Przykładowe silniki sklepów, z którymi pracowaliśmy:
PrestaShop
Jedna z najpopularniejszych platform ecommerce typu Open Source.
Woocomerce
Popularna e-commercowa wtyczka open source dla WordPressa.
ShopGold
Polskie licencjonowane oprogramowanie sklepu internetowego.
Sky-Shop
Zyskujaca popularnosć platforma sklepowa działająca w modelu SaaS.
One
Nowoczesna platforma e-commerce stworzona z myślą o handlu B2B
Shoper
Jedna z najpopularniejszych platform e-commerce typu SaaS.
IdoSell (IAI Shop)
Popularna platforma e-commerce typu SaaS.
Magento
Rozbudowane otwarte oprogramowanie sklepu internetowego.
SaaS vs Open Source – Czy jest różnica w pozycjonowaniu?
Zacznijmy od definicji:
- Co to jest Saas? – nazwa pochodzi od angielskich słów Software as a Service, co znaczy Oprogramowanie jako usługa. To forma zazwyczaj miesięcznego abonamentu, w ramach którego zostaje nam udostępnione oprogramowanie, w tym przypadku platforma sklepu internetowego.
Przykłady: Shoper, IdoSell, Sky-Shop. - Co to jest Open Source? – Otwarte oprogramowanie, w pełni modyfikowalne, z dostępem do wszystkich funkcjonalności i kodu, w przypadku sklepów internetowych zazwyczaj bezpłatne.
Przykłady: PrestaShop (bezpłatne), Magento (bezpłatne), ShopGold (jednorazowa opłata licencyjna).
W związku z różnicą w dostępności funkcjonalności i kodu oraz we wsparciu twórcy oprogramowania, pozycjonowanie sklepu internetowego na platformach typu Open Source i SaaS często różni się i wymaga innej strategii działań. W przypadku Open Source często nie możemy liczyć na wsparcie twórcy platformy, więc wszelkie problemy musimy rozwiązywać samodzielnie, lub korzystając z agencji interaktywnej, która sklep na podstawie tego systemu tworzyła. Niestety dla znacznej części z tych agencji temat optymalizacji sklepu pod kątem wymagań wyszukiwarki jest dość obcy. Plusem rozwiązania Open Source jest natomiast to, że jeżeli widzimy potrzebę zmian i optymalizacji i wiemy jak to zrobić, to tak naprawdę niewiele nas ogranicza – mamy dostęp do pełnego kodu i funkcjonalności i możemy je edytować, poprawiać według potrzeb.
W rozwiązaniach typu SaaS często takiej swobody nie mamy. Wiele z tych platform wykonało spory krok do przodu w ostatnich latach i z bardzo zamkniętych systemów przeobraziły się w dość otwarte, dając możliwość nawet mocnej ingerencji w kod sklepu. Zakres możliwości różni się w zależności od firmy i pomimo znacznej poprawy, nadal w żadnym przypadku nie mamy 100% kontroli i możliwości wprowadzania nieograniczonych zmian. Efektem tego jest konieczność kontaktu z twórcami i zgłoszenie prośby o zmiany, które zazwyczaj są dodatkowo płatne lub czasem niemożliwe do zrobienia. Problemem może też być długi czas oczekiwania na wprowadzenie zmian. Korzyścią tego rozwiązania jest jednak stałe wsparcie twórców systemu, którzy znają go najlepiej i mogą szybko reagować w razie awarii lub znają najprostszy sposób na wprowadzenie potrzebnych zmian.
Plusy i minusy Open Source.
- Instalacja i korzystanie z oprogramowania jest bezpłatna.
- Pełny dostęp do funkcjonalności i modyfikacji kodu.
- Duża dostępność dodatkowych modułów i dodatków bezpłatnych i płatnych.
- Wsparcie społeczności na forach i grupach.
- Możliwe indywidualne, niestandardowe integracje.
- Łatwy eksport i import danych.
- Korzystanie z oprogramowania wymaga wiedzy lub wsparcia specjalisty.
- Brak zapewnionego wsparcia technicznego.
- Większa podatność na cyberataki.
- Samodzielna instalacja i własny hosting.
- Wiele rozwiniętych i rozbudowanych dodatków jest płatnych.
Plusy i minusy SaaS.
- Szybki i prosty start sklepu.
- Prosta konfiguracja bez wiedzy programistycznej.
- Stałe wsparcie techniczne twórców.
- Łatwa integracja z hurtowniami i dostawcami.
- Większe bezpieczeństwo – ochrona przed atakami i kopie danych sklepu.
- Stały rozwój i aktualizacje systemu.
- Hosting i serwer w cenie abonamentu.
- Stała abonamentowa opłata miesięczna.
- Dodatkowe opłaty za indywidualne modyfikacje.
- Sklep na wynajem - nie jesteś właścicielem platformy.
- Brak możliwości pełnej modyfikacji, często brak dostępu do kodu źródłowego
- Możliwość integracji tylko z wybranymi systemami.
Saas vs Open Source – Co wybrać?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Decyzja zależy od wielu czynników, w tym m.in. wiedzy na temat programowania i wsparcia w tym temacie, wymagań co do możliwości modyfikacji działania i wyglądu sklepu, dostępny budżet, poczucie bezpieczeństwa. Wiele zależy od tego jak dużo będziemy robić samodzielnie i jak dużą wiedzę mamy w tym zakresie. Jeżeli mamy wsparcie agencji interaktywnej, czy specjalisty np. freelancera, ale sami niewielką wiedzę programistyczną, to stajemy się od nich podobnie zależni jak od właścicieli platformy typu SaaS. Jeżeli mamy niewielki budżet na start, a nie potrafimy stworzyć sklepu samodzielnie, to niewielki abonament i wsparcie techniczne może by dla nas dobrym rozwiązaniem. Open Source w większości przypadków jest darmowy. Jeśli jednak sami nie potrafimy go stworzyć, konieczne jest wsparcie specjalisty lub firmy, którzy zbudują sklep według naszych wymagań. Wiąże się to jednak z kosztem rzędu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wybór to indywidualna kwestia zależna od potrzeb sklepu i jego właściciela, nie dla każdego najlepsze będzie to samo. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze platformy, skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji. Pomożemy także w tym temacie.
Co daje pozycjonowanie sklepu internetowego, do czego ma doprowadzić i jakie są możliwe efekty?
- Lepsza widoczność w bezpłatnych wynikach w Google – Celem i oczekiwanym efektem pozycjonowania sklepu internetowego jest pojawianie się na większą liczbę słów kluczowych na najwyższych pozycjach w bezpłatnych wynikach wyszukiwarki Google – miejscu gdzie większość internautów rozpoczyna poszukiwanie produktów.
- Większy ruch w sklepie internetowym – Dobra widoczność w najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce i na świecie wynikająca z pozycjonowania, ma przełożyć się na zwiększenie liczby wejść do sklepu – zwiększenie ruchu.
- Większa sprzedaż w sklepie internetowym – większy ruch wygenerowany z bezpłatnych wyników wyszukiwania, przy dobrze przygotowanym sklepie pod kątem UX i wysoką konwersją przekłada się na wzrost sprzedaży i przychodów sklepu.
Efekty pozycjonowania sklepu internetowego.
Daj się znaleźć.
deklaruje kupowanie online.
rozpoczyna proces zakupowy od wyszukiwarki internetowej.
wybiera wyszukiwarkę Google.
Przykłady efektów pozycjonowania sklepu internetowego.
Poniżej przedstawiamy kilka przykładów w formie wykresów i statystyk wynikających z pozycjonowania sklepów internetowych naszych klientów:
Przykłady efektów pozycjonowania sklepu internetowego – poprawa widoczności.
W tej sekcji przedstawiamy kilka wykresów z jednego z popularniejszych narzędzi do mierzenia widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwarki Google – Senuto. Wykresy pokazują po ilu frazach/słowach kluczowych Google wyświetla sklep na pierwszej stronie lub na pierwszych 5 stronach w wynikach. A także z narzędzia Google Search Console, które pokazuje, ile razy w danym okresie Google wyświetlił daną stronę w bezpłatnych wynikach.
Przykłady efektów pozycjonowania sklepu internetowego – wzrost ruchu.
W tej sekcji zamieściliśmy wykresy z narzędzia Google Analytics, który pokazuje wygenerowany ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania.
Nie tylko SEO, pomyśl o UX w Twoim sklepie.
Pozycjonowanie sklepu internetowego ma na celu zwiększenie ruchu, jednak sam ruch to nie wszystko. Trzeba zachęcić użytkownika do wykonania konkretnych działań, dokonania zakupu. W tym pomoże UX.
Co to jest UX? – To tłumacząc dosłownie doświadczenie użytkownika. W temacie stron i sklepów internetowych mamy tu na myśli projektowanie, tworzenie serwisów internetowych nastawionych na dopasowanie do doświadczeń, przyzwyczajeń i oczekiwań użytkowników.
Pomimo iż wielką popularność to pojęcie zdobyło stosunkowo niedawno, bo na przestrzeni ostatnich kilku lat, to już w latach 70. XX wieku pojawiły się pierwsze zastosowania związane z UX. Co warto wiedzieć?
Dlaczego warto zainteresować się UX w sklepie internetowym?
Celem działań pod kątem UX w sklepie internetowym jest zaprojektowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego dla klienta. Od samego początku ścieżki zakupowej, czyli pierwszego kontaktu z marką i sklepem, do ostatniego czy wrażeń po zakupowych. Cele tych działań mogą być różne i szerokie, w tym skłonienie klienta do wybrania konkretnego produktu lub podjęcia szybkiej decyzji o zakupie. Natomiast najbardziej podstawowe i oczywiste cele to zwiększenie konwersji w sklepie, generowanie większej sprzedaży ze zdobytego już ruchu oraz skłonienie klienta do powrotu i kolejnych zakupów.
Warto zainteresować się UX, zagłębić się w ten temat lub skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ to droga do zrealizowania celów, jakie postawimy przed sklepem w tym do zwiększenia sprzedaży i to nawet bez generowania dodatkowego ruchu.
Skoro jesteś tak daleko, wiesz już jak SEO działa i do czego ma doprowadzić. Zapewne zostało jeszcze jedno istotne dla Ciebie pytanie. Ile to kosztuje?
Budżet jaki należy przeznaczyć na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego, zależy od wielu aspektów. Znaczenie mają m.in.:
- Branża, w jakiej działa sklep.
- Wielkość asortymentu – istotna jest liczba produktów i kategorii.
- Jakość sklepów konkurencyjnych.
- Aktualny stan optymalizacji.
- Aktualny stan jakości i liczby treści w serwisie.
- Aktualny stan odnośników z innych portali prowadzących do sklepu.
- Zakładane tempo wzrostu.
Bardzo trudno podać konkretną cenę pozycjonowania, która pozwoli na skuteczne działania, nie widząc sklepu i nie biorąc pod uwagę wyżej wymienionych aspektów. Czasem można przeprowadzić skuteczną kampanię SEO dla sklepu nawet od kwoty 500 – 700 zł miesięcznego abonamentu, w innym przypadku potrzebna jest np. kwota 5 000 zł, a dziś nie dziwią już nikogo sklepy, które na działania SEO wydają nawet 20 czy 50 tys. złotych miesięcznie.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji wraz z audytem SEO sklepu, po której rozwiejemy wszelkie wątpliwości i określimy zalecane budżety dla konkretnego sklepu internetowego.