Czy z wykorzystaniem Snapseed ulepszysz swoje zdjęcia?

Google Search Console Darmowe narzędzia marketingowe
Spis treści

Inwestując w sklep internetowy lub stronę firmową w mediach społecznościowych, należy pamiętać, jak ważną rolę odgrywają zdjęcia. Nie mając możliwości skorzystania z usług profesjonalnego fotografa, warto zadbać o tę kwestię choćby we własnym zakresie. W obróbce zdjęć pomocną może okazać się aplikacja Snapseed dostępna dla Androida oraz iOS. Jakie możliwości daje? Czy faktycznie warto z niej skorzystać? 

Dlaczego zdjęcia są takie ważne? 

W dzisiejszych czasach klienci często kupują wzrokiem. Oznacza to, że sklep internetowy z kiepskimi zdjęciami produktów, ma dużo mniejszą szansę na satysfakcjonującą konwersję niż ten dysponujący profesjonalnymi fotografiami. To zasada, która dotyczy bardzo wielu dziedzin, począwszy od branży modowej, przez wyposażenie wnętrz aż po sprzęt sportowy czy motoryzację.  Warto również wspomnieć, że prawidłowo nazwane, opisane (atrybutem alt) i zoptymalizowane zdjęcia mają pozytywny wpływ na wizerunek strony w wynikach wyszukiwania. Mogą także pojawiać się w Google Grafika, co jest dodatkowym atutem, ponieważ kliknięcie w nie prowadzi bezpośrednio do podstrony, z której pochodzą. Część użytkowników właśnie w ten sposób poszukuje interesujących ich produktów.  

Niezwykle ważnym kanałem dotarcia do nowych klientów są również media społecznościowe. To właśnie tutaj spędzamy sporą część dnia, przeglądając mnóstwo różnorodnych treści. Aby zaciekawiło nas coś nowego, powinno prezentować pewien poziom i wyróżniać się na tle konkurencji. Choć na Facebooku, obronić się może jeszcze ciekawy post, tak na Instagramie to fotografie odgrywają kluczową rolę. Konta z ciekawymi zdjęciami mają zazwyczaj duże zasięgi, czyli sporą liczbę obserwujących, będących potencjalnymi klientami danej marki. 

Co to jest Snapseed? 

To aplikacja umożliwiająca użytkownikom ulepszanie zdjęć, poprzez ich zaawansowaną edycję. Dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu interfejsowi pozwala bardzo łatwo i szybko uzyskać satysfakcjonujące efekty. Narzędzie jest przydatne zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie mają czasu lub nie są biegli w korzystaniu z rozbudowanego programu Adobe Photoshop. Wszystkie funkcje nazwane są w bardzo klarowny i zrozumiały sposób, dzięki czemu nawet osoby, które nie mają doświadczenia w wykorzystywaniu podobnych programów, z łatwością sobie z nim poradzą. Ponadto, niewątpliwie dodatkowym atutem jest fakt, że narzędzie jest dostępne w języku polskim.

Aplikacji można używać na telefonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Jest dostępna w Sklepie Google Play i App Store całkowicie za darmo, a w dodatku bez żadnych reklam! Aby ją pobrać, wystarczy tylko kilka chwil i już można w pełni cieszyć się możliwościami, które oferuje.  Program cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników, ceniących sobie pracę na nim, niezależnie od modelu telefonu, z jakiego korzystają. 

Aplikacja Snapseed daje możliwość edycji fotografii przy użyciu gotowych styli i bardziej zaawansowanych narzędzi. Program pozwala na modyfikację zdjęć w zakresie takim jak m.in.: 

 • precyzyjne przycięcie lub rozszerzenie,
 • modyfikacja barwy (jasności, kontrastu, nasycania, atmosfery, jasnych miejsc, cieni, temperatury),
 • obrót o wybrany kąt lub w formie odbicia lustrzanego,
 • zmiana perspektywy,
 • poprawa ostrości, 
 • wyróżnienie twarzy i zmiana pozycji głowy,
 • wygładzenie skóry,
 • podwójna ekspozycja (nałożenie na siebie dwóch zdjęć),
 • poprawa wyrazistości oczu i zmiana rozmiaru źrenic,
 • naprawa lub wymazywanie obiektów,
 • nałożenie filtrów i efektów (np. glamour, zabrudzenia, starej kliszy, rozmycia, winietowania),
 • dodanie ramki oraz tekstu. 

Edytowane zdjęcie można z poziomu aplikacji udostępnić w mediach społecznościowych lub wysłać za pomocą komunikatora lub e-maila. Istnieje również opcja zapisania zmodyfikowanej fotografii bezpośrednio w pamięci telefonu lub tabletu. 

Prowadząc działania marketingowe w Internecie, należy pamiętać o korzystaniu z fachowych zdjęć, które przykują uwagę użytkowników. Co bardzo ważne, nie można udostępniać u siebie losowych fotografii znalezionych w sieci, bo znaczna większość z nich objęta jest prawami autorskimi. Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania profesjonalnych ujęć, skorzystaj z darmowych banków zdjęć, które umożliwiają ich pobranie bez żadnych kosztów. Edycja fotografii również nie musi być trudna. Chcąc zmodyfikować zdjęcia, pobierz bezpłatną aplikację Snapseed, która w prosty i szybki sposób pozwoli Ci na wprowadzenie oczekiwanych zmian. 

Zuzanna Trychoń

Zuzanna Trychoń

Key Account Manager w Adboosters. Od ponad 8 lat zajmuje się zarówno obsługą klienta, jak i tworzeniem treści związanych z marketingiem internetowym. Dba o budowanie relacji z klientami i koordynuje prowadzenie projektów, jednocześnie przekazując wiedzę na temat pozycjonowania.

Zostaw komentarz.

Bezpłatny audyt SEO + konsultacja

Nie czekaj, zacznij działać.