Czy warto korzystać z Meta Business Suite?

Meta Business Suite Darmowe narzędzia marketingowe
Spis treści

Trudno wyobrazić sobie działania marketingowe bez skutecznej kampanii w mediach społecznościowych.  Ta forma reklamy bez wątpienia wymaga sporej dawki cierpliwości i kreatywności, ale często przekłada się na bardzo korzystne efekty wizerunkowe i sprzedażowe. Czy możemy w jakiś sposób ułatwić sobie aktywność firmową w social mediach? Z myślą o usprawnieniu niektórych procesów powstało narzędzie o nazwie Meta Business Suite, któremu dzisiaj przyjrzymy się bliżej.   

Dlaczego warto być aktywnym w mediach społecznościowych? 

Social media rozwijają się niezwykle dynamicznie i od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Facebook, Instagram, LinkedIn czy Twitter każdego dnia odwiedzane są przez ogromne rzesze użytkowników, w tym także Twoich potencjalnych klientów. Wydaje Ci się, że branża, którą reprezentujesz, nie nadaje się do reklamy w mediach społecznościowych? Niezależnie od tego, czy zajmujesz się sprzedażą odzieży, prowadzisz szkolenia lub świadczysz usługi kosmetyczne – wystarczy, że odpowiednio pokierujesz i stargetujesz kampanię, a dotrze do właściwej grupy docelowej

Działanie w mediach społecznościowych niesie ze sobą szereg korzyści, należą do nich m.in.: 

 • Precyzyjne targetowanie – social media dają możliwość dokładnego kierowania reklam do użytkowników według ściśle określonych kryteriów.  
 • Skracanie dystansu i budowanie pozytywnego wizerunku – pozwalają na bezpośredni kontakt z użytkownikami, dzięki czemu firma w ich oczach staje się bardziej przyjazna i wiarygodna. 
 • Elastyczność – umożliwiają szybką modyfikację już prowadzonych reklam.
 • Wpływ na wzrost sprzedaży – dobrze przemyślane kampanie, w połączeniu z jakościowymi produktami lub usługami, korzystnymi cenami i wysokim poziomem obsługi, często przekładają się na zwiększenie zysków firmy. 
 • Różnorodność – oferują wiele formatów reklamowych, które można dostosować indywidualnie do założonych celów. 
 • Szybkie rezultaty – reklama niemal od razu generuje ruch na promowaną stronę, dzięki czemu efekty mogą być widoczne już w pierwszych dniach jej trwania. 
 • Mierzalność efektów – zapewniają pełną kontrolę nad prowadzonymi działaniami marketingowymi dzięki dostępowi do szczegółowych statystyk.  
 • Niskie koszty i brak budżetu minimalnego – dają możliwość uruchomienia kampanii nawet małym firmom z niewielkimi możliwościami finansowymi. 
 • Szerokie zasięgi – z social mediów korzystają miliony osób na całym świecie (w tym także użytkownicy potencjalnie zainteresowani Twoimi produktami lub usługami). 

Meta Business Suite

Co to za narzędzie i do czego służy? 

Meta Business Suite to aplikacja mająca za zadanie ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie stron firmowych w mediach społecznościowych. Umożliwia zarządzanie w jednym miejscu zarówno Facebookiem i Instagramem, jak i komunikatorami – WhatsApp oraz Messenger. Dzięki temu narzędziu możesz szybciej i sprawniej obsługiwać swoje konta w social mediach, zaoszczędzić czas i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie lepszych wyników biznesowych. Korzystając z aplikacji, prawdopodobnie już nigdy nie pominiesz żadnego ważnego powiadomienia czy wiadomości od klienta.  Meta Business Suite możesz używać zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze. 

Jakie funkcje oferuje? 

Narzędzie integrując ze sobą Facebooka i Instagrama oraz komunikatory, umożliwia korzystanie z możliwości takich jak: 

 • Szybki pogląd aktywności – wgląd w powiadomienia z obu serwisów społecznościowych.  
 • Zarządzanie skrzynką odbiorczą – odczytywanie i odpisywanie na wszystkie wiadomości w jednym miejscu. Istnieje możliwość stworzenia automatycznych odpowiedzi, co przyspieszy czas reakcji na kontakt ze strony klienta.  
 • Tworzenie reklam – szansa na dotarcie do nowych odbiorców poprzez promowanie postu lub uruchomienie kampanii zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. 
 • Dostęp do szczegółowych statystyk – czytelne raporty prezentujące dane dotyczące wyświetleń, odwiedzin oraz reakcji użytkowników. 
 • Dodawanie postów i relacji – udostępnianie materiałów na obu platformach bez konieczności przełączania kont oraz możliwość zaplanowania dokładnej daty ich publikacji. 

Meta Business Suite to ciekawe i wygodne rozwiązanie dla osób, prowadzących strony firmowe w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas poświęcany na dodawanie postów, sprawnie wymieniać korespondencję z klientami, wygodnie tworzyć kampanie reklamowe oraz analizować ich efekty – skorzystaj z tego darmowego narzędzia! Mamy nadzieję, że ułatwi Twoją codzienną pracę i okaże się pomocne. 

Zuzanna Trychoń

Zuzanna Trychoń

Key Account Manager w Adboosters. Od ponad 8 lat zajmuje się zarówno obsługą klienta, jak i tworzeniem treści związanych z marketingiem internetowym. Dba o budowanie relacji z klientami i koordynuje prowadzenie projektów, jednocześnie przekazując wiedzę na temat pozycjonowania.

Zostaw komentarz.

Bezpłatny audyt SEO + konsultacja

Nie czekaj, zacznij działać.